Hakkımızda


Ferhat Verdi kimdir?

Blogger, girişimci ve eğitimci. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Turkcell, Media Markt gibi profesyonel markaların bloglarında yazarlık yapıyor. Apple, Nikon, Adobe gibi markalar için reklam metinleri hazırladı. Karar, Sözcü, ShiftDelete.Net, Cimri.com, Log.com.tr gibi popüler web siteleri için periyodik içerik sağladı/sağlıyor, çeşitli dergilerde yazı işleri müdürü görevini sürdürüyor.

Blogger Atölyesi nedir?

Yazma konusunda ilgili ve bu alanda kariyer hedefleri olan siz değerli dostları Ferhat Verdi ile Blogger Atölyesi’ne davet ediyoruz. Anlatılar 1 kişi ile size yakın yerlerde, istediğiniz zamanlarda; 2 hafta içinde toplam 2 gün/8 saatlik modern bir programı kapsıyor. Daha geniş katılımlı grup eğitimleri ve daha uzun programlar da ayrıca verilebiliyor.

Atölye içeriğinde neler var?

Blogger nedir, blog sayfası planlaması, kurgu, konu ve kapsam seçimi, yazı yazılacak ortam için gerekenler, içeriğin hazırlanması, güncel algoritmalar gözetilerek yayın gerçekleştirme, temel SEO bilgileri, sosyal medya kullanımı, okur etkileşimi, analizler, web araçları/trend takibi, tüm alanlarda geliştirme çalışmaları, izlenmesi gereken yollar, reklam alma/gelir elde etme püfleri, freelance veya tam zamanlı işlere yönlendirme, sonrasında danışmanlık ve destek.

Örnek atölye lokasyonları

Sadece İstanbul içi. Saatleri siz belirliyorsunuz. Sessiz ve dingin, aydınlatması ideal noktalar seçiliyor. Örneğin Bakırköy’e yakın bir noktadasınız Capacity AVM içindeki House Cafe’de. Mecidiyeköy’e yakın bir noktadasınız Trumpf AVM içindeki House Cafe’de çalışılıyor. Organizasyon önceden hazırlanıyor. Ofis ve diğer uygun alternatifler sunulduğu taktirde yine ortak noktalarda atölye çalışmaları gerçekleştirilebilmektedir.