Neden Blogger Yazarlığı?

Günümüzün popüler internet kavramlarından blogger yazarlığı hangi amaçlarla tercih edilir?

Neden Blogger Yazarlığı?

İnternetin gelişime tanıklık ettiniz; 2000’lerin başında MSN’le başlayan iletişim yolu, Google gibi arama motorlarıyla bilgiye ulaşım derken sosyal ağlar ve günümüzde gelinen nokta… Her soru, merak edilen her şey için makalerlerin, kullanıcı yorumlarının, videoların ve türlü içeriklerin bulunduğu uçsuz bucaksız bir derya internet. Günümüzde ona katılmanın da bir hayli kolaylaştığı aşikar.

Blogger yazarlığı, internete katılmak ve ona çeşitli deneyimleri, bilgileri sunmak için harika bir yol. Öncelikle basit ve belli başlı gerekliliklerin tamamlanmasının ardından yazmaya hazır hale gelinebiliyor. Sonrasında dışavurum isteği, yazma-paylaşma dürtüsü ve çoğu zaman da ünlü olmak, gelir elde etmek gibi amaçlar tetikleyici faktörlerin başında geliyor.

Blogger olmak istemenin belli başlı nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabilmek mümkün:

 • En temel şekliyle yazma ve okunma isteği
 • Kendine güvendiği konularda otoritele olma isteği
 • Bilgi ve deneyimlerin paylaşılmak istenmesi
 • Çok okunan, bilinen bir blogger olarak ünlü olma isteği
 • Blogger olarak sosyal medya fenomeni olma isteği
 • Gelecekte örneğin kitap yazmak ya da YouTube fenomeni olmak isteyen biri için önce blogger olma yoluyla tanınma düşüncesi
 • Çok genel bir çıkarımla gelir elde etmek
 • Ünlü yayınlarda çalışmadan önce referans, yeteneklerin sergilendiği bir platform oluşturma isteği
 • Hepsi
 • Mesleği, faaliyetleri tanıtmak ve internetteki bilinirliği artırma isteği
 • Yazılımcılar için yazma mekaniğine de hakim olma isteği

Blogger olmak için başka nedenler de söz konusu olabilir, ancak en temel çıkarımıyla konunun bir hobi olarak görülmediği, mutlak suretle hedeflerle orantılı şekilde ele alındığı nettir.

Geleceğin ‘elması’ blogger’lık!

Günümüzde büyük önem taşıyan blogger’lık gelecekte çok daha değerli olacak. Yetkin blog yazarları öne çıkarak hem daha fazla kişiye ulaşacak, hem de hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyebilecekler. Bu noktada Blogger Atölyesi, geleceğin trend blogger’ları için doğru adım.

Sadece iki haftada etkili bir blogger olmak ister misiniz?

Ferhat Verdi yönetimindeki platformda blogger adayları, sadece iki hafta içerisinde toplam 8 saatlik sürede konunun tüm ayrıntılarını uygulamalı olarak görüyorlar. Atölye kapsamındaki etkin çalışmalar, katılımcının bulunduğu lokasyona yakın yerlerde gerçekleşiyor. Bire bir ya da ikiye bir çalışma süresince modern teknikler üzerinden blogger olmanın detayları verimli şekilde çözümleniyor. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Ferhat Verdi

Tipik bir blogger burcu. Paylaşımcı. İletişimci. Hayatın anlamını harflerde ve noktalama işaretlerinde buldu. Doğası gereği tasarım, bilim ve teknolojiyle ilgili bloglamaya bayılıyor. İskandinav mobilyalarına, ailesine, Netflix dizilerine ve pozitif insanlara bayılıyor.

Web: teknolojituru.com