Referanslar

“Nasıl öğrenirim derken…”

Blog yazmaya başladığım dönemde bu işin bir tekniği olmalı, incelikleri olmalı; nereden ve nasıl öğrenebilirim derken Ferhat beyle tanıştım. Kendisinden eğitim aldığımda çok memnun kaldım.

Sadece blog yazarlığı hakkında değil, işimi doğru tanıtmam için sosyal medya pazarlaması konusunda da çok önemli bilgiler edindim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim.

“İş alanımda oldukça faydalı oldu”

Blog yazılmasıyla ilgili yaptığım araştırma sonucu Ferhat Bey'in verdiği eğitime ulaştım. Bloggerlık ile ilgili nasıl bir eğitim verilebilir, nasıl verimli olabilir yada en önemlisi sadece temel bir eğitim verip acaba ince detaylara girecek mi diye bir çok düşünce içindeyken, bu düşüncelerimi tamamen tersine çıkaran bir eğitim aldım.

Blog yazmanın teknik prosedürleri haricinde Google, SEO ve sosyal medya kullanımıyla ilgili verdiği püf noktalar iş alanımda oldukça faydalı oldu. Söylemeden geçemeyeceğim eğitimden sonra da tüm baş şişirici sorularıma verdiğiniz içten cevaplar ve yardımlarınız için de ayrıca teşekkür ederim.

“Her şey değişti”

Türkiye’nin önde gelen giyim mağazalarından DeFacto’da çalışıyorum. Sektöre dair edindiğim bilgi birikimini moda konulu blog yazarak paylaşmaya karar vermiştim, web sitesi hazırlatıp yazmaya başladım ama çok az kişiye ulaşabiliyordum.

Daha sonra Ferhat Verdi ile Blogger Atölyesi’ne katıldım. İş yerime çok yakın, sessiz bir kafede 8 saat sürdü. Sonuçlardan çok memnun kaldım.

“Fark yaratacak fikirler edindim”

Ferhat hocadan arkadaşım ders almıştı, memnuniyetini anlatınca benim de uzun zamandır aklımda olan moda blogu için ilk adımı atayım dedim.

Kendisi daha çok teknoloji alanında yazdığı için bazı tereddütlerim vardı ama Ferhat hoca sadece blogger’lığı anlatmakla kalmadı, moda blogum hakkında diğer blogger’lardan fark yaratacak fikirler de verdi.

“Perspektif önemli”

Bazen tonla yük, alınması gereken kararlar vardır beyninizin içinde. Bu arada çokça bilgi, birikim. Ferhat’la birlikte adeta tüm bunlara dair yeni bir paylaşım yolu elde ettim; mimari, sanat gibi sahalarda nasıl yazmam gerektiğini; neleri çok güçlü, neleri hafif tutmam gerektiğini gördüm, duyumsadım.

Üstelik çok hızlı ve tam aradığım sistematik içerisinde. Yazmak isteyen herkes için onu tavsiye etmeye sonsuza kadar devam edebilirim…